درباره ما

مجموعه ماهبوک با هدف ارائه خدمات تولید کتاب به مؤلفان و ناشران تأسیس گردیده است.

ماهبوک با اتکا به افراد متخصص که هر کدام سالیان درازی در زمینه نشر فعالیت ارزشمندی در نشرهای بزرگ داشته‌اند راهکارهایی جهت خودناشری ارائه در سایت خود ارائه می‌دهد.

تیم ماهبوک علاوه بر خدمات خودناشری به ناشران نیز در زمینه تولید کتاب خدماتی از جمله خدمات فنی، ویراستاری و چاپ ارائه می‌دهد.

یکی از مسئله‌های مهم و حیاتی ناشران تولید فنی کتاب می‌باشد. به جهت حفظ کیفیت، اکثریت ناشران نیروهایی را استخدام کرده و در طی سال‌ها تربیت نموده‌اند تا کیفیت مورد نظرشان حفظ گردد و هزینه و انرژی زیادی را جهت محیط کاری، استخدام، آموزش و غیره به صورت مدام صرف می‌نمایید.

بسیاری از ناشران کتاب‌ها برون‌سپاری فنی را تجربه کرده‌اند و گاهاً تجربه‌های تلخی در خصوص افت کیفت، عدم تعهد زمانی در انجام به موقع پروژه و یا حتی در مواردی عدم تعهد اخلاقی در خصوص امانت‌داری از محتوا را داشته‌اند.

تولید فنی در نشر علی الخصوص نشر کتب کمک درسی نیاز به دانش کاری فراوان و تخصص لازم در این حوزه خاص می‌باشد. چرا که بسیار از کتب به خصوص کتاب‌های کمک درسی که دارای فرمت‌هایی بسیار پیچیده‌تر از سایر کتاب‌ها هستند و نیازمند یک نظم در layout (مستر)، شیوه‌نامه‌هایی تخصصی جهت آموزش فرمت‌های کتاب مد نظر به کاربران و اجرا و استفاده از چک‌لیست‌هایی برای تأیید کیفیت کار می‌باشد.

ما افتخار داریم که در سال‌های گذشته بسیاری از مشکلات فنی در خصوص تولید کتاب علی الخصوص کتاب‌های کمک درسی توسط متخصصان ما حل گشته است و بسیاری از راهکارهای موجود در این صنف توسط این متخصصان ارائه شده است و هم‌اکنون نیز این متخصصان تلاش خود را در پیشرفت این صنعت حفظ نموده‌اند.

تمامی پروژه‌ها توسط کادر حرفه‌ای ماهبوک از کارفرما دریافت گردیده و با نظارت کامل و کنترل کیفیت مد نظر کارفرما توسط نیروهای ماهبوک انجام می‌شوند و کنترل‌های لازم جهت کیفیت پروژه‌ها صورت می‌پذیرد.